prev next

Bajkowy świat bez bólu ….

Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i piękny uśmiech dziecka. Pamiętajmy, że jeśli skutecznie zadbamy o zdrowie zębów naszych dzieci, zaoszczędzimy im w przyszłości wielu rozczarowań i ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego dlatego przygotowaliśmy specjalny gabinet z fotelem w kształcie dinozaura.

Staramy się aby wizyty malucha były jak najkrótsze, aby go nie zmęczyć i nie spowodować urazu. Jednocześnie by zachęcić do współpracy używamy kolorowych wypełnień do zębów. Wizyta zawsze odbywa się u boku rodzica lub opiekuna po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie. U tych małych Pacjentów, którzy mają przykre doświadczenia i nie są chętni do współpracy mamy możliwość wykonania zabiegów w sedacji . Jeżeli istnieją wskazania, leczymy zęby mleczne kanałowo, by nie dopuścić do przedwczesnej ich utraty i w konsekwencji do wad zgryzu. 

W sytuacjach, gdy jedynym postępowaniem leczniczym jest usunięcie zęba, przed znieczuleniem igłą smarujemy błonę śluzową znieczulającym żelem o ciekawych owocowych smakach, sprawiając, że zastrzyk staje się niebolesny.