A gdy już...

Zęby to spójny zespół, zgrana drużyna, w której brak choćby jednego gracza powoduje zamieszanie. W przypadku zębów - nieprawidłowości zgryzowe, zanik kości, zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych i utratę kolejnych zębów. Nie wspominając o względach estetycznych i kompleksach, jakie mogą powodować.

Dlatego utraconego zęba należy jak najszybciej zastąpić nowym, dołączyć do gry rezerwowego zawodnika. I tym właśnie zajmuje się protetyka.

Wykonujemy wszystkie rodzaje uzupełnień protetycznych. Łączy je estetyka, trwałość oraz wygoda użytkowania. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów pozostają nieodróżnialne od zębów własnych.

Poza standardowymi rozwiązaniami, takimi jak:

  • korony licowane porcelaną;
  • korony pełnoceramiczne;
  • korony na implantach;
  • wkłady koronowe: inlaye, onlaye, overlaye;
  • mosty;
  • protezy szkieletowe;
  • protezy akrylowe: całkowite i częściowe;

oferujemy prace kombinowane czyli protezy łączące elementy stałe i ruchome, np. korony i protezy szkieletowe.


Ortodoncja – leczenie wad zgryzu, dotyczy nie tylko pacjentów młodych, ale również dorosłych.

Obecnie ponad 70% populacji ma zaburzenia zgryzu, ale niestety tylko nieliczni poddają się leczeniu.

Nie leczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych.

W dużych nieprawidłowościach ustawień zębów najskuteczniejsze są aparaty stałe. Stosujemy je u nastolatków jak i u dorosłych (rzadziej u młodszych dzieci). Składają się one z małych elementów (zamków) przyklejanych na stałe do powierzchni zębów. Zamki mogą być metalowe, a także w kolorze zęba - kremowe lub przezroczyste. Zaletą aparatów stałych jest to, że nie wymagają od pacjenta pamiętania o zakładaniu aparatu, są one przyklejane na zęby na cały okres leczenia, po czym są odklejane. Aparaty stałe dają lekarzowi możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia zębów w pożądanej pozycji. Wizyty kontrolne z aparatem stałym odbywają się co 4 tygodnie.

Jeśli doszło do powstania wady zgryzu, a dziecko ma już w buzi pierwsze stałe zęby i jest w odpowiednim wieku, ortodonta rozpoczyna leczenie aparatem zdejmowanym.

Aparaty zdejmowane są bardzo skuteczne w wieku dziecięcym, zwłaszcza w poprawie ustawienia obu łuków zębowych wobec siebie, poprawie rysów twarzy pod warunkiem, że są noszone minimum 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Wizyty kontrolne z aparatem zdejmowanym odbywają się co 6 tygodni

prev next